Najlepsze produkty przyspieszające metabolizm

Efektywne odchudzanie się jest konsekwencją przyspieszenia tempa przemiany materii, czyli metabolizmu. Dzięki temu organizm zaczyna czerpać niezbędne pokłady energii z tkanki tłuszczowej. Spalamy tłuszcz, tracimy kilogramy, a także możemy w pożądany sposób zacząć kształtować naszą muskulaturę. Każda osoba ma inny metabolizm, ale są substancje, które pozwalają na zwiększenie jego ogólnej dynamiki.

Czym właściwie jest metabolizm?

Metabolizm jest to przemiana materii zachodząca w organizmie człowieka, która polega na następujących po sobie reakcjach chemicznych i przemianach energii, jakie mają miejsce w żywych komórkach. Metabolizm jest podstawą zjawisk biologicznych, ponieważ pozwala komórce na wzrost i rozmnażanie, zarządzanie swoją strukturą wewnętrzną oraz reagowanie na czynniki zewnętrzne docierające do nich. Można powiedzieć, że metabolizmem jest ilość i tempo spalania kalorii, w celu podtrzymania życia. W organizmie człowieka w ramach metabolizmu realizowane są nieustannie dwa procesy – katabolizm i anabolizm.

Im szybciej procesy te zachodzą w ciele człowieka, tym szybciej spala on nagromadzoną tkankę tłuszczową. Tempo metabolizmu zależne jest od wieku, płci, uwarunkowań genetycznych, trybu odżywiania i stylu życia danej osoby.

Wbrew pozorom, prowadzenie wyłącznie niskokalorycznej diety nie jest właściwą drogą do podkręcenia tempa metabolizmu. W takim przypadku spalamy głównie mięśnie, a w początkowej fazie diety waga spada za sprawą utraty nagromadzonej w organizmie wody. Spalanie właściwie zwalnia, ponieważ organizm nastawia się na gromadzenie energii na przyszłość.  Niewykorzystany pokarm odkłada się do tkanki tłuszczowej.

Produkty korzystnie wpływające na metabolizm

Jeśli chcemy chudnąć w racjonalnym tempie i przyspieszyć metabolizm, powinniśmy pamiętać o regularnych posiłkach. Najlepiej zjadać 4-5 posiłków dziennie, dzięki czemu nie będziemy odczuwać głodu, a organizm na bieżąco będzie spalać to, co do niego trafia. Posiłki powinny składać się z pełnowartościowego białka, zdrowych węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym i zdrowych tłuszczy nienasyconych omega. Ważne jest, aby w posiłkach znalazło się miejsce na witaminy, minerały oraz błonnik.

Są substancje pochodzenia naturalnego, które pomagają zamienić pokarm w energię, dzięki czemu nie odkłada się on w  postaci tkanki tłuszczowej, a ponadto tłuszcz nagromadzony w organizmie również ulega szybkiemu spaleniu.

Wśród substancji pomagających w podkręcaniu metabolizmu wyróżnia się między innymi piperynę, czyli alkaloid wyizolowany specjalnie z wierzchniej warstwy ziaren czarnego pieprzu. Piperyna Forte powoduje zwiększenie metabolizmy tłuszczów i redukcję tkanki tłuszczowej. Spożywając na bieżąco ten składnik, wzmagamy w organizmie wydzielanie soków trawiennych, lepsze trawienie i wchłanianie pokarmów oraz tworzenie tkanki mięśniowej. Piperynę, czyli substancję czynną ważną dla zwiększenia tempa przemiany materii, w najwyższym stężeniu wynoszącym 95 proc. uzyskamy dzięki Piperyna Forte.

Prócz piperyny, na metabolizm korzystnie wpływa jod. Pierwiastek ten oddziałuje na tarczycę, a ta z kolei na tempo spalania tłuszczy i glukozy. Aby tarczyca mogła wykorzystywać swoje hormony, musi mieć dostarczoną odpowiednią ilość jodu. Także i błonnik wpływa na przemianę materii – zaleca się spożywanie 20-30 g tego cennego składnika. Na przyspieszenie metabolizmu i poprawę trawienia, co pomaga w spalaniu tłuszczów, wpływają przyprawy zwiększające temperaturę organizmu, m.in. chilli, imbir, czosnek, cynamon, curry, kurkuma, kminek czy majeranek.

TRZECIE OPAKOWANIE GRATIS!

Otrzymasz 3 opakowania logo111(92)
 płacąc tylko za dwa jedyne 118 PLN

TYLKO DZISIAJ DARMOWA WYSYŁKA

Suplementy odchudzanie

Poznaj więcej szczegółów na: piperyna.com