Spalacze tłuszczu i inne suplementy wspomagające odchudzanie

Na rynku suplementów diety istnieje cała masa produktów wspomagających odchudzanie, a zwłaszcza przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki nim, wedle zapewnień producentów, można skutecznie schudnąć bez efektu jo-jo. Warto sięgać po te „spalacze tłuszczu”, które rzeczywiście wykazują się wysoką skutecznością działania.

Skuteczne substancje przyspieszające metabolizm tłuszczu

Warto wybierać te produkty i suplementy diety, które oznaczone są napisem „fat burning”. Są to preparaty odchudzające, wyciągi roślinne lub ich syntetyczne odpowiedniki, które spalają tłuszcz, a raczej przyspieszają ten proces.

Kofeina w kawie

Jednym ze składników, które korzystnie wpływają na proces odchudzania, jest kofeina, zawarta przede wszystkim w kawie. Pijąc kawę, pobudzamy nasz organizm do działania. Jednocześnie, kofeina zawarta w czarnym napoju stwarza korzystne warunki do spalania tkanki tłuszczowej. Powoduje ona nasilenie aktywności szlaków metabolicznych, które uczestniczą w metabolizmie tłuszczu. Jednocześnie, po wypiciu kawy nie mamy już takiego apetytu. Hamuje ona łaknienie. Zaleca się spożywanie kofeiny na kilkadziesiąt minut przed wysiłkiem, ponieważ wówczas można spalić większą ilość tkanki tłuszczowej i zyskać większą motywację do intensywnych treningów.

Kofeinę można znaleźć nie tylko w kawie, ale i w innych preparatach odchudzających i stymulujących spalanie tłuszczu.  Jedna porcja kofeiny, jaką warto przyjmować najlepiej o poranku, to 100-150 mg. W szklance kawy parzonej jest 100-120 mg kofeiny.

Jedna porcja powinna wynosić od 100 do 150 mg. Najlepiej spożywać ją w godzinach porannych oraz na około 30-40 minut przed planowanym wysiłkiem. Nie zapominaj, że dodatek mleka, śmietanki czy cukru podnosi jej kaloryczność i ogranicza wpływ samej kofeiny na spalanie tkanki tłuszczowej.

Pieprz – cayenne i piperyna

Ostre potrawy nie tylko są bardzo smaczne, ale i korzystnie wpływają na proces odchudzania. W pieprzu cayenne znajduje się kapsaicyna, która powoduje wzrost termogenezy organizmu. Dzięki podwyższeniu temperatury ciała organizm szybciej i skuteczniej spala tłuszcz. Warto przyjmować od pół do jednej łyżeczki pieprzu cayenne dziennie. Można go dodać do posiłków, a nawet do napojów.

Również i pieprz, a właściwie wyizolowana z wierzchniej warstwy jego ziaren piperyna, wykazuje właściwości zwiększające metabolizm tłuszczu. Piperyna jest alkaloidem, który stymuluje redukcję tkanki tłuszczowej i jednocześnie zwiększa wydzielanie soków trawiennych w całym przewodzie pokarmowym. W efekcie człowiek szybciej trawi i wchłania składniki odżywcze ze spożywanych pokarmów, co zwiększy pozytywne efekty tworzenia tkanki mięśniowej.

Zdecydowanie warto sięgnąć po suplementy zawierające piperynę, jako główną substancję czynną. Na polskim rynku jest wiele tego typu produktów, o zawartości piperyny na poziomie od 60 do 90 proc. Z kolei, Piperine Forte, oparta na chińskiej recepturze zaaprobowanej przez cenionych, bezpiecznych dietetyków, zawiera 95 proc. substancji czynnej.

Kurkuma nie tylko dla nadania koloru

Przyprawa kurkuma, słynąca ze swojego żółtego koloru, nie tylko nadaje pożądanej barwy potrawom, ale jest znanym spalaczem tłuszczu. Zmniejsza szybkość, z jaką komórki wątroby go magazynują. Zawarte w niej substancje hamują wydzielanie mediatorów stanu zapalnego, dzięki czemu ciało człowieka może znacznie szybciej regenerować się po wysiłku fizycznym.

Kwasy owocowe

Kwasy owocowe, między innymi kwas jabłkowy zawarty w occie, hamuje wchłanianie tłuszczu z pożywienia. Najlepiej spożywać nie więcej niż 1 łyżkę octu jabłkowego z sałatą. Jeśli będziemy regularnie prowadzić dietę z wykorzystaniem tego składnika, zahamujemy wchłanianie tłuszczu.

TRZECIE OPAKOWANIE GRATIS!

Otrzymasz 3 opakowania logo111(92)
 płacąc tylko za dwa jedyne 118 PLN

TYLKO DZISIAJ DARMOWA WYSYŁKA

Suplementy odchudzanie

Poznaj więcej szczegółów na: piperyna.com